Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, kde přišel Jan Žižka z Trocnova o oko? Bylo to na Rabí, největší hradní zřícenině v Čechách.
Doprava na zámek Kynžvart

AlejMetternichovský zámek Kynžvart je položen na samém úpatí Slavkovského lesa, v malebné krajině západních Čech. Územně spadá do Karlovarského kraje, okresu Cheb. Leží v tzv. "lázeňském trojúhelníku" Karlovy Vary – Mariánské Lázně – Františkovy Lázně, na katastru města Lázně Kynžvart, cca 11 km od Mariánských Lázní, 28 km od Chebu a 45 km od Karlových Varů.

Na kole:

Pokud jste příznivci cyklistiky, nechte se vést z Mariánských Lázní cyklotrasou číslo IV, která vás kolem železniční stanice Lázně Kynžvart dovede přímo až k zámku Kynžvart. Délka této pohodlné, příjemné trasy, kterou hravě zvládne i cyklozačátečník, je zhruba 10 km.

Autem:

Zámek je položen asi dva km od silnice I. třídy číslo 21 (Cheb - Mariánské Lázně). V obci Stará Voda (asi 9 km od Mariánských Lázní) je potřeba odbočit na silnici číslo 211 ve směru Lázně Kynžvart. Od této odbočky vede na zámek značená příjezdová cesta. Před zámkem je placené hlídané parkoviště, kde za osobní automobil zaplatíte 20,- Kč, za autobus pak 50,- Kč. Pro invalidy je 20 m od zámku vyhrazené parkoviště zdarma

Mapa

Vlakem:

Železniční stanice Lázně Kynžvart je na trati číslo 170 (Praha-) Beroun - Plzeň - Cheb 197 km od Prahy, 83 km od Plzně, 23 km od Chebu. Její výhodou je, že na ní zatavují i rychlíky. Nachází se 1,5 km od zámku Kynžvart a spojuje ji s ním dobře značená, pohodlná turistická cesta.

Autobusem:

K zámku Kynžvart se lze dostat autobusovou linkou 410320 (Mariánské Lázně - Lázně Kynžvart - Mokřina) nebo 410330 (Mariánské Lázně - Valy - Lázně Kynžvart - Stará Voda). Obě tyto linky staví na zastávka Lázně Kynžvart-zámek, která se nachází přímo u zámku.

Nejbližší hraniční přechody:

Mähring / Broumov - 25 km
Waldsassen / Svatý Kříž - 35 km
Schirnding / Pomezí - 35 km
Schönberg / Vojtanov - 32 km