Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že v 15. století chtěl král Jiřík prosadit založení jakési „Evropské unie“? Šířit tuto myšlenku se ze zámku Blatná v jižních Čechách vydal Jaroslav Lev z Rožmitálu. Neuspěl, ale jeho cesta se aspoň stala námětem pro vůbec první český cestopis.
Prohlídková trasa zámku Kynžvart

Prohlídková trasaPro návštěvníky zámku Kynžvart je připraven návštěvní okruh, který nadchne snad každého. K vidění je celkem pětadvacet místností, mezi kterými figurují jak soukromé salóny a knihovny, tak například kabinet kuriozit, jídelna či zámecké muzeum.

Během prohlídky navštívíte schodišťovou halu, temný salónek, malachitový salónek, malou pracovnu, modrý salónek (Napoleónův), či kancléřovu pracovnu s rozkládacím stolem, který sloužil při jednáních Vídeňského kongresu (1814-1815). K vidění je také Richardova knihovna se skrytými dvířky a zelený salón s portréty Habsburků a Metternichů. Součástí prohlídky je i kulečníkový salón s ruským kulečníkovým stolem (dar od cara Mikuláše I.).

Prohlídková trasaVelký sál nabízí sochařská díla Antonia Canovy. V Zámecké jídelně jsou k vidění rodinné portréty a unikátním zlaceným stolním servisem Thomire na mahagonovém nábytku.

Dále se provádí v renesančním kuřáckém salonu se čtyřmi oltářními deskovými obrazy od Bernarda Strigela (kolem roku 1510), v hudebním salónu, orientální chodbou s kolekcí japonských lakovaných šperkovnic a v zámecké zbrojnici s 220 chladnými i palnými zbraněmi.

V expozici Karla Hussa, zakladatele zámeckého muzea, shlédnete památky na posledního chebského kata.

V zámecká kapli sv. Antonína z Padovy v mramorovém oltáři jsou ostatky sv. Bonifacia (dar od papeže Řehoře XVI.). Dále vás čeká Kancléřova knihovna, nová knihovna a kabinet kuriozit - autentická instalace kynžvartského zámeckého muzea a egyptský salónek.