Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že v lyžařském středisku Severák se drží sníh skoro nejdéle v celé republice? Působí tu tři lyžařské školy včetně profesionální školy snowboardingu, která využívá snowpark s řadou skokánků a překážek.
Významná města

Cheb

ChebHistorické jádro Chebu, jednoho z nejstarších českých měst, nabízí řadu křivolakých středověkých uliček, které vás zaujmou svou malebností a řadou historicky cenných domů. Skvostem mezi nimi je domovní blok „Špalíček“, který stojí na náměstí a je pozoruhodný svou tloušťkou, resp. hubeností. Také si můžete prohlédnout dům, kde byl zavražděn slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna.

Karlovy Vary

Karlovy VaryJsou nejnavštěvovanějším lázeňským městem u nás. Založil je sám král a císař Karel IV. v místě, kde při lovu narazil na léčivý pramen. Proslavily se nejen zdobnou a monumentální lázeňskou architekturou (připomeňme alespoň slavnou kolonádu), ale také například mezinárodním filmovým festivalem či výrobou tradičních oplatek, vzácného porcelánu a oblíbené Becherovky.

Františkovy Lázně

Františkovy LázněNejmenší a nejpůvabnější z lázní tzv. Západočeského trojúhelníku (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně). Pokud dáváte přednost procházce v klidném prostředí malebných lázní před kolonádou přecpanou turisty, pak si určitě zajeďte do tohoto města a vychutnejte si jeho léčivé prameny, oslnivé stavby a neporušenou přírodu, která ho obklopuje.

Mapa
zdroj: supermapy.centrum.cz