Kynžvart

Evropské kulturní dědictví

Dnes zavřeno

Na základě vládních opatření je objekt v současnosti pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Edukativní programy

správa státního zámku Kynžvart nabízí pro předškoláky a žáky základních škol několik edukativních programů

Edukativní programy zámku Kynžvart

1. Pýcha Metternicha

2. Velvyslanci na návštěvě u knížete Metternicha

3. Zahrádkohraní

4. Dětská prohlídka s Bílou paní

5. Dětská prohlídka s čarodějnicí Agátou

6. Dětská prohlídka s princeznou Markétou

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo pokusné ověřování „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ na školní rok 2018/2019 a 2019/2020 jehož se správa zámku Kynžvart účastnila s edukativními programy "Pýcha Metternicha" a "Velvyslanci na návštěvě u knížete Metternicha".

Přestože pokusné ověřování výsledků těchto programů již skončilo, státní zámek Kynžvart tyto edukativní programy nadále nabízí předem objednaným skupinám předškoláků a žáků základních škol v rámci ceny za dětskou prohlídku.

Cíle pokusného ověřování

Cílem projektu bylo ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality školní výuky a zmapovat zájem základních škol zařazených do pokusného ověřování o nabízené oživené způsoby zprostředkování společenskovědních i přírodovědných témat,  které jsou realizované v prostředí vybraných paměťových institucí. Nadstandardní spolupráci škola paměťových institucí umožnilo také Ministerstvo kultury ČR.

Do pokusného ověřování bylo zapojeno 72 základních škol ze všech 14 krajů ČR. Školy si mohly nově vybírat z edukační nabídky 20 paměťových institucí a vzdělávat se celkem v 55 kulturních objektech.