SNOW FILM FEST na zámku Kynžvart

Každý rok od října do prosince do více než 150 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

Těšit se můžete na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Trailer k letošnímu SNOW FILM FESTU: 

sff-2023_trailer.mp4

Filmy které uvidíte:

RYCHLOSTNÍ EXPEDICE
Režie: Dario Tubaldo
Délka: 55 min
V srpnu 2022 se rychlostní horolezec a ambasador WWF Benedikt Böhm vydává do Nepálu, aby spolu s nepálským horským vůdcem Prakash Sherpou bez zastávky a za necelých osm hodin zdolali 7000 m Himlung Himal. Kromě sportovní výzvy se expedice vyznačuje ochranou zvířat a životního prostředí. Aby Böhm a Sherpa upozornili na ohroženou přírodu Nepálu, vydají se nejprve na jih země, kde WWF a sám Böhm založili iniciativu Helping Band pro zachování rostlin a živočichů.

LAPLAND EXPLORER
Režie: Nika Ballus
Délka: 20 min
Nika – současná držitelka Guinessova světového rekordu za nejdelší cestu kitesurfingu bez podpory, utrpěla v roce 2019 životní nehodu, která ji poslala do nemocnice na více než rok. Stále se zotavuje z úplné rekonstrukce nohy a už si představuje svou novou výzvu překročit s kitem Laponsko. V dubnu 2022 se její sen zhmotní a vyráží na první sólový traverz finského a norského Laponska bez podpory, jen s lyžemi, draky a saněmi…a je to pekelné dobrodružství!

WAVY: PLAVBA MÉHO ŽIVOTA
Režie: Nikolai Schirmer
Délka: 45 min
Lyžařská odysea do dalekých severních fjordů Norska. Po deseti letech lovu sněhu v zahraničí v jižních zemích donutila pandemie stárnoucí freeridery prozkoumat horská pásma blíže k domovu. Na palubě lodi excentrického kapitána Crocse se vydávají k vysněnému pohoří. Na lodi se dívají na sever k věžím Kvænangstindan, kde si Nikolai pamatuje, že před více než deseti lety viděl lyžařskou stopu…

LUZHBA
Režie: André Costa
Délka: 20 min
Při hledání nadýchaného prašanu na Sibiři se skupina rakouských přátel setkává se 40letým průkopníkem freeridu Antonem. Místní vypráví o svých prvních lyžařských výpravách s přáteli v horách mimo špinavé průmyslové město Nowokusnezk, kde se narodili. Společně s Antonem vyrazí do nedalekého lyžařského střediska Lužba a zažiji tam nejlepší prašan svého života.

SALAŠ
Režie: Ondřej Pekárek
Délka: 20 min
Zabořit prst do mapy Velkého Kavkazu, koupit stan a kamna, vyrobit expediční sáně a vyrazit vstříc neznámému. O tom je nový film s názvem Salaš od Freerideguides.cz, který vznikl při objevování nové lokality v Gruzii.

LALODGE
Režie: Hugo Laugier
Délka: 10 min
Co vše je schopen udělat freeskier Hugo Laugier a jeho parťák Matin Fourcade? Hugo se v doprovodu „trenéra Martina“ seznamuje s disciplínou a zábavnou formou poodhaluje, jaké to je, když si freeskier oblékne své nejlepší punčochy, aby si vyzkoušel slalom, běh na lyžích a hokej! Užijte si deset minut zábavy a netradiční podívané v rámci jednoho z dílů seriálu LALODGE.

VSTUPENKY ONLINE