Kynžvart

Evropské kulturní dědictví

Dnešní návštěvní doba

Od 1. června 2021 je státní zámek Kynžvart otevřen. Děkujeme, že dodržujete stanovené bezpečnostní pokyny při vaší návštěvě.

Zavřít

Ošetření podlahy expozice Společenského sálu zámku Kynžvart

Na zámku Kynžvart probíhá ošetření dřevěné podlahy společenského sálu

Státní zámek Kynžvart se těší zájmu turistů. Každý rok projde zámeckými interiéry zhruba 40 tisíc návštěvníků. Od poslední renovace před 20 lety zámkem prošlo už přes milion hostů. Což samozřejmě klade velké nároky na kondici materiálů včetně podlah.

V letošním roce se zahájení sezóny bohužel odložilo z důvodu trvajících opatření proti nemoci COVID-19. Pracovníci zámku Kynžvart této situace, ale konstruktivně využívají a pracují na různých dílčích přípravách, které se nedají uskutečnit v době návštěvního provozu nebo naopak v zimě, kdy některé práce znemožňují chladné teploty.

Jedním z příkladů takových prací je i ošetření povrchu podlahy velkého reprezentativního sálu. Již proběhlo oškrabání starého a léty a používáním poškozeného vosku a v tuto chvíli se dokončují čistící a nátěrové práce.

Společenský sál bude při brzkém otevření zámku zářit jako nový. Tato reprezentativní místnost byla víceúčelová, pořádaly se tu plesy, koncerty a další společenské akce, a také se tu strojily příležitostné bankety. Například v září roku 1835 se na zámku Kynžvart konal honorární banket Jeho Veličenstva císaře Ferdinanda I.

Návštěvníky zámku Kynžvart zveme po otevření na komentované prohlídky "Zámeckých interiérů Metternichů", kde si budou moci velký společenský sál prohlédnout a přesvědčit se o jeho kráse.