Kynžvart

Evropské kulturní dědictví

Dnešní návštěvní doba

Z důvodu konání koncertu Janka Ledeckého bude dne 11. 8. 2022 od 16:00 uzavřeno zámecké nádvoří.

Zavřít

Vznik areálu pevných kontrol v zámeckém parku na Kynžvartě

V zámeckém parku státního zámku Kynžvart vznikl areál pevných kontrol orientačního běhu.

V pátek 29. září byl ve spolupráci se správou státního zámku Kynžvart a oddílu orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně otevřen areál pevných kontrol. Využívat ho mohou sportovci pro tréningy orientačního běhu i široká veřejnost při sportu i běžné procházce. Pro tyto účely vznikla i mapa jednotlivých stanovišť, která bude k vyzvednutí na pokladně zámku v návštěvní době nebo u oddílu orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně.

Orientační běh

Orientační běh je moderním sportem v přírodě. Jde v něm o co nejrychlejší pohyb v terénu podle mapy po předem neznámé trati s jedinou povolenou pomůckou, a tou je busola či kompas. Mezi orientační sporty patří i lyžařský orientační běh a mountain bike orienteering s velmi podobnými pravidly.

Orienťák vám kromě pohybu přinese lepší porozumění mapě a zlepší vaši schopnost samostatně se rozhodovat. Tempo si každý určuje sám, v lese bez diváků je tento sport ideální relaxací pro dospělé nebo malým dobrodružstvím pro mladší účastníky.

Areál pevných kontrol spravuje oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně. Poškozený či chybějící kontrolní bod oznamte na tel.: 777 679 356 nebo na pokladně zámku.

Související akce

Kulturní akce

SNOW FILM FEST 2021 NA ZÁMKU KYNŽVART

  • státní zámek Kynžvart ()
  • 31. 10. 2021
  • 17.30